Sunčica Borčić, pedagoginja

radno vrijeme:
pon 14-18h, uto-pet 11:30-15:30h
tel 021/385-913

Psiholog u školi je osoba od povjerenja koja pomaže učenicima, roditeljima i nastavnicima da lakše prebrode probleme vezane uz učenje i odrastanje.

Ako imaš
...loše ocjene
...doživio/la si neuspjeh
...strah od škole
...teško se koncentriraš i motiviraš na rad
...strah te je pismenog ili usmenog ispitivanja

Ako se
...osjećaš odbačeno u društvu
...roditelji ti se svađaju
...netko ti govori ružne stvari, tuče ili te zadirkuje
...ne slažeš se s kolegama iz razreda ili nastavnicima

Ako si
...loše raspoložen/a
...često te boli glava, trbuh i sl.
...imaš strahove vezane za budućnost
...upao/la u loše društvo
...ne znaš koji fakultet odabrati
...lako se naljutiš i ne možeš se kontrolirati
...sramežljiv/a

Možeš mi se obratiti
i zajedno ćemo pokušati riješiti tvoje teškoće.

Stručni suradnik pedagog bavi se analizom, unapređivanjem i vrednovanjem odgojno-obrazovnog rada u školi, sudjeluje u planiranju i programiranju, kulturnoj i javnoj djelatnosti škole, prati stručno usavršavanje nastavnika te nadgleda pedagošku dokumentaciju škole. Osnovna i najvažnija djelatnost školskog pedagoga je neposredan odgojno-obrazovni rad koji se prije svega odnosi na individualni i skupni rad s učenicima ili s cijelim razrednim odjeljenjima ovisno o zahtjevima područja koje se obrađuje.
     Važan dio poslova školskog pedagoga odnosi se i na savjetodavni rad s roditeljima koji kao rezultat s učenicima, nastavnicima i drugim sudionicima odgojno obrazovnog procesa predstavlja zaokruživanje odgojno-obrazovne cjeline. Unapređivanje svih oblika rada u školi i općeg funkcioniranja školskog kolektiva usmjerenog na nastavni proces predstavlja težnju u radu školskog pedagoga.

Obrasci pedagoških mjera