Srednja tehnička prometna škola Split

> Aktivnosti
Stručni skup

U petak 22.10.2021. naša škola bila je domaćin stručnog skupa na državnoj razini koji je organizirao aktiv prometa. Prisustvovalo je 30 profesora iz prometnih škola iz cijele Hrvatske (Zagreb, Varaždin, Čakovec, Zadar, Šibenik, Čazma, Đurđevac, Beli Manastir, Metković i Sinj).

Stručni skup osmišljen je u cilju osnaživanja digitalnih kompetencija nastavnika u strukovnom obrazovanju korištenjem 3D printera u nastavi, te primijeni dobre prakse europskih zemalja u osposobljavanju učenika za zanimanje vozač motornog vozila.

U sklopu stručnog skupa organiziran je posjet Distributivno - Logističkom Centru Dugopolje.

Vremenik predavanja je bio slijedeći:

1. 3D printer u nastavi strukovnog obrazovanja - Mladen Zec mag. ing. traff.  / Ivan - Goran Pelivan dipl. ing.

2. Budućnost cestovnog prometa:
- Prijelaz s ugljikovodika - Matko Grubać - dipl. ing.
- Autonomna vozila - Ivan Tresić - mag. ing. traff.

3. EU projekt "Driver Exchange Skill Competition - DESCO - od razmjene dobre prakse do natjecanja. -Tomislav Kučina dipl. ing. / Tomislav Ćurković dipl. ing.

Aktivnosti

Priloženi dokumenti:
mladi hr brosura-page-001.jpg

Važno
Centri izvrsnosti SDŽ
ICT županija
Hvala

Naša škola je ponosni korisnik donacije obrazovnih licenci za progeCAD,
u procijenjenoj vrijednosti od 100.000,00 kn,
i time se pridružila velikoj skupini uglednih ustanova iz zemlje i inozemstva.
Popis svih obrazovnih i istraživačkih ustanova s ovom donacijom

progeCAD Hrvatska je ekskluzivni zastupnik za Hrvatsku, Sloveniju te BiH i omogućili su nam besplatno korištenje revolucionarnog CAD alata progeCAD u obrazovne svrhe.
progeCAD je alat nalik poznatom AutoCAD-u, i zadnjih nekoliko godina doživljava veliki porast broja korisnika iz gospodarstva tako i kod obrazovnih ustanova te istraživačkih instituta.
progeCAD pruža mogućnost besplatnog korištenja svima u obrazovne svrhe te predstavlja uvjerljivo najpovoljnije rješenje za komercijalne svrhe.

Hvala Hrvatskoj elektroprivredi u Splitu za doniranu IT opremu
u procijenjenoj vrijednosti od 1.750,00 kn

Hvala firmi ACCIONA Energy u Splitu za doniranu IT opremu
u procijenjenoj vrijednosti od 2.050,00 kn

Anketa za učenike
Volite li više nastavu prijepodne ili poslijepodne?

« Prosinac 2021 »

CMS za škole logo
Srednja tehnička prometna škola Split / Teslina 4, HR-21000 Split / www.ss-tehnicka-prometna-st.skole.hr / tajnistvo@ss-tehnicka-prometna-st.skole.hr